Tag Archives: változás

Fontos változások az étkezés megrendelésében

figyelemTisztelt Szülő!

2017. szeptember 1-től a gyermekétkeztetés megrendelésében az alábbi változások lépnek érvénybe:

Web-MultiSchool3 honlapon keresztül (bankkártyás befizetés)

A weben keresztül minden hónap 5-15-ig lehetséges megrendelni a gyermek következő havi étkezését bankkártyás fizetési móddal. Az étkezési kedvezményben részesülők is kötelesek megrendelni gyermeküknek az étkezést. A felületen kiválaszthatja, mely napokra kíván étkezést rendelni gyermekének. A megrendelésről szóló számlát közvetlenül kinyomtathatják, vagy elmenthetik a honlapról.

A webes felület hónap 15-én éjfélkor lezáródik, ezután étkezés megrendelést már kizárólag az óvodatitkárnál lehet kezdeményezni csekkes befizetési móddal, amit postai úton, vagy átutalással tudnak teljesíteni az 5 napos határidő figyelembevételével.

Fontos: Ebben az esetben a befizetett csekkszelvény másolatát, szkennelt, fényképezett verzióját, vagy az utalási értesítőt a szülőnek kötelessége elküldeni e-mailben az óvodatitkárnak.

Fontos: A webes felület csak bankkártyával történő fizetésre alkalmas. A számla végösszegének átutalása bankkártyás fizetés helyett, megrendelés nélkül nem jelenti automatikusan azt, hogy a gyermek étkezése biztosított.

Átutalást csak csekkes befizetési mód esetében szabad indítani, amennyiben a megrendelés a programban megtörtént az ügyintéző által.

Készpénz átutalási megbízás (csekkes befizetés)

Az intézményben az óvodatitkár a tárgyhónapot megelőző hónap 5-ig kiállítja a számlát – figyelembe véve a megelőző hónap lemondásait -, és az adatokkal kitöltött csekket. Erről e-mailben tájékoztatást küld a szülőnek. Minden, csekkes rendelési módot választó szülő (az étkezési támogatással rendelkező is!) köteles a csekket és/vagy számlát a fizetési határidő figyelembe vételével (5 naptári nap) átvenni az Ida óvodában az irodában, Erzsébet óvodában Gábor bácsitól. A számla megléte biztosíték arra, hogy a gyermek étkezése megrendelésre került.  A szülő a számlán feltüntetett fizetési határidőt betartva – 5 naptári nap – az óvodától kapott csekken, POSTÁN, vagy Bankban az étkezés térítési díját befizeti.

A csekken feltüntetett bankszámlaszámra való utalással is van lehetőség a díj kiegyenlítésére. Ebben az esetben, a közleményben – a beazonosítás érdekében – kötelezően fel kell tüntetni a gyermek befizetőazonosító kódját.

Ellenkező esetben a gyermek étkezése nem biztosított, ezért kérjük, csak abban az esetben utaljanak étkezési díjat, ha az arról szóló számla/csekk elkészült.

A csekkes befizetési módot választók esetében a befizetett csekkszelvény másolatát, szkennelt, fényképezett verzióját, vagy az utalási értesítőt a szülőnek minden esetben kötelessége elküldeni e-mailben az óvodatitkárnak legkésőbb tárgyhónap 20-ig.

Amennyiben elmulasztja ennek bemutatását, a gyermek étkezésének megrendelése törlésre kerül.

Kérjük fentiek szíves tudomásul vételét és betartását!